سفارش تبلیغ
صبا ویژن
شبستان نور
 
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
قالب وبلاگ

شیوانا (فانوسی برتر از خورشید)

شیوانا به همراهی شاگردانش رهسپار مقصدی بودند . شب هنگام به یک آبادی رسیدند . اکثر مردم آبادی بیمار بودند و اکثر رهگذران از اطراق در آنجا حذر می کردند . اما شیوانا به شاگردان گفت که شب را در این آبادی و در منزل دوست قدیمی اش به سر می برند . وقتی به آن جا رسیدند شب شده بود و مجبور شدند فانوسی روشن کنند .

یکی از شاگردان شیوانا با ناراحتی پرسید : مردم این آبادی فقیر و مریض اند . این دوست شما در بین این مردم چه می کند و چه کاری از دست او برای درمان اهالی آبادی بر می آید ؟ شیوانا به تاریکی اطراف خود اشاره کرد و گفت : خورشید کجاست تا این تاریکی را روشن کند ؟ شاگرد با حیرت گفت : در آن سوی کره زمین است . خورشید ساعت هاست که در این دیار غروب کرده و رفته است . برای روشن ساختن این جا کاری از دست خورشید بر نمی آید که انجام دهد چون اینجا نیست !

فانوس

شیوانا با لبخند به فانوس نزدیک خود اشاره کرد . گفت : در این شب تاریک این فانوس کوچک کاری انجام می دهد که از دست خورشید بزرگ ساخته نیست . وقتی هیچ کس جرأت نمی کند حتی برای مدت کوتاهی با مردم این دهکده همراهی و همنشینی کند و وقتی خورشیدهای پرمدعا به سرزمین های دوردست می روند ، دوست من به تنهایی چراغ دل بسیاری از این اهالی را روشن می کند و به همین دلیل او در این آبادی فانوسی برتر از هزاران خورشید است و تنها کاری که از ما در طول سفر بر می آید این است که تا روشنایی صبح از پرتو نور او بهره ببریم .

مجله موفقیت / شماره 213


[ جمعه 91/6/3 ] [ 12:59 عصر ] [ شبستان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب


بازدید امروز: 84
بازدید دیروز: 122
کل بازدیدها: 225125