سفارش تبلیغ
صبا ویژن
شبستان نور
 
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
قالب وبلاگ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از مشرق،  آیا شما اغلب اوقات در جاده مورد خشونت واقع می شوید؟ آیا در حین حرکت، خودروهای پشتی با فاصله خیلی کم از شما قرار گرفته و شما را قربانی نور بالا زدن های مکرر و بوق زدن های طاقت فرسا کرده اند؟

مهمترین چیزی که باید حین رانندگی به خاطر داشته باشید این است که همواره می بایست دیگر خودروها را از کارهایی که قصد انجام آن دارید مطلع کنید. شاید دشوار بنظر برسد و یا با خود بگویید چطور می توان با دیگر رانندگان حرف زد و آنها را مطلع کرد ، اما وسایل و ابزار زیادی در خودروها قرار گرفته که می توانید به راحتی به دیگر رانندگان اجازه دهید که از مقاصد شما حین رانندگی آگاهی داشته باشند.

1. سرعت حرکت خودرو را یکنواخت کنید و بدون دلیل سرعت را ناگهان کم یا زیاد نکنید.

2. با آهسته راندن خود باعث ایجاد ترافیک نشوید ، به طور مثال اگر در باندی سرعت مجاز 120 کیلومتر است و شما در آن باند با سرعت 90 کیلومتر در حال حرکت هستید، باعث ایجاد ترافیک می شوید و مسیر عبور دیگر خودروها را مسدود میکنید، پس سعی کنید به باند سمت راست رفته و اجازه دهید بقیه خودروها که سرعت 120 کیلومتر دارند به راحتی عبور کنند.

3. زمانی که مجبور هستید آهسته تر از دیگر خودروها حرکت کنید (دنبال آدرس خاصی هستید و یا خودروتان دچار مشکل فنی شده است)، چراغ راهنمای سمت راست خودرو را و یا در صورت مشکل فنی، چراغ های خطر را بزنید تا بقیه خودروها تکلیف خود را بدانند.

4. همیشه قبل از اینکه سبقت بگیرید ، پشت سر خود را در آینه به دقت نگاه کنید و زمانییکه مطمئن شدید که وسیله ی دیگری با سرعت بیشتر در حال عبور نیست آن وقت به کار خود ادامه دهید و وارد سبقت شوید.

رانندگی در سفر

5. زمانی که قصد چرخش و یا توقف خودرو به سمت دیگر را دارید چند متر قبل از انحراف خودروتان به سمت دلخواه ، چراغ راهنمای خود را بزنید و هرگز به طور ناگهانی انحراف به چپ و یا راست نشوید.

6. زمانی که قصد توقف دارید هرگز به طور ناگهانی ترمز نکنید چرا که ترمزهای ناگهانی منجربه تصادف می شود.

7. زمانی که چراغ راهنمایی سبز شد و مطمئن شدید که مسیر از خودرو خالی است سریع حرکت کنید و وقت را تلف نکنید.

8. هیچ زمانی از سمت راست وسایل نقلیه دیگر سبقت نگیرید چرا که راننده ی جلویی هیچ اطلاعی از عبور شما در سمت راست ندارد و ممکن است ناخواسته به طو ر کامل راه شما را سد کند و این حرکت شما منجر به تصادف خواهد شود.

 9.  در جاده زمانی که سرعت خودرو زیاد است خواهش می کنیم فرمان خودرو را دو دستی بچسبید که خدای ناکرده اگر هر اتفاقی افتاد کنترل خودرو به طور کامل در دستتان باشد.

سفر بخیر


[ جمعه 93/1/1 ] [ 11:20 عصر ] [ شبستان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب


بازدید امروز: 94
بازدید دیروز: 135
کل بازدیدها: 235972